e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Bardzo się cieszę, że powstał tak profesjonalny portal! Mogę tylko pogratulować."

    Anna z Mogilna

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Jak rozmawiać z dzieckiem o niepełnosprawności?

dodano: 21-11-2016
Dzieci wykazują zainteresowanie, widząc osobę z niepełnosprawnością. Przyglądają się, zadają pytania, pragną wyjaśnień. Ta naturalna ciekawość i zainteresowanie różnorodnością jest doskonałym powodem, aby rozmowy na temat szacunku do drugiego człowieka rozpocząć już w wieku przedszkolnym. 
Więcej
Słowa kluczowe:

W poszukiwaniu wewnętrznych planet - projekt Planets

dodano: 20-10-2016
Żyjemy w świecie rozwoju i samodoskonalenia. Nasze dzieci często coraz lepiej od nas operują nie tylko jednym, ale kilkoma językami obcymi, a umiejętności obsługi sprzętów elektronicznych już dzieci w wieku wczesnoszkolnym mają opanowane perfekcyjne. 
Więcej
Słowa kluczowe:

Nie pozwólmy im zniknąć – zapobieganie samobójstwom dzieci i młodzieży

dodano: 26-09-2016
Skala problemu związanego z podejmowaniem prób samobójczych oraz myślami samobójczymi dzieci i młodzieży jest bardzo wysoka. Samobójstwo stanowi drugą, najczęściej występującą przyczynę śmierci wśród osób w wieku 15-29 lat, oraz czwartą wśród dzieci w przedziale wiekowym 10-14 lat.
Więcej
Słowa kluczowe:

Telefonie nasz, któryś jest… czyli fonoholizm jak chleb powszedni

dodano: 14-07-2016
Telefonie nasz, któryś jest… czyli fonoholizm jak chleb powszedni
Uzależnienie od telefonów jest powszechne. Być może dotyczy większości z nas, ale niemal każdy bagatelizuje fonoholizm, ponieważ uznaje nadużywanie telefonów komórkowych za nieszkodliwe. O tym, jak telefon zmienia nasze relacje z otoczeniem i dlaczego zawsze musimy mieć zasięg, rozmawiamy z Janem Krzysztofem Fajferem, terapeutą uzależnień z Poradni Zdrowia Psychicznego Medsolver.
Więcej
Słowa kluczowe:

Najskuteczniejsza profilaktyka narkomanii to czas i rozmowa

dodano: 27-06-2016
Najskuteczniejsza profilaktyka narkomanii to czas i rozmowa
Organizacja Narodów Zjednoczonych 29 lat temu ustanowiła 26 czerwca Dniem Zapobiegania Narkomanii.  Statystyki nie pozwalają na optymizm: liczba osób na świecie, które w zeszłym roku tylko raz miała kontakt z narkotykami, przekroczyła ćwierć miliarda.  O rady dla rodziców dzieci i nastolatków, które coraz częściej eksperymentują z narkotykami i dopalaczami, zapytaliśmy Krzysztofa Fajfera, psychoterapeutę uzależnień z łódzkiej Poradni Zdrowia Psychicznego Medsolver.
Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.