e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Jakiegokolwiek tematu nie szukałabym w portalu Egodziecka.pl - na taki trafiam - a to  o nauce czytania dla kilkulatków, a to o tym, jak postępować z niemowlakami, a to o tym, czy stosować kary, czy nagrody czy może żadne z nich..."

    ...

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Wyzwania współczesnego rodzicielstwa

dodano: 05-06-2017
Bycie rodzicem to skomplikowana sprawa. Poczucie szczęścia, jakie niesie ze sobą pełnienie tej roli, jest naprawdę wyjątkowo głębokie i intensywne. Natomiast trudności i problemy, jakie się z tym wiążą, nie dadzą się zaliczyć do błahych. Przyjrzyjmy się im nieco.
Więcej
Słowa kluczowe:

Ona, ono, on! O redefinicji relacji

dodano: 30-05-2017
Chusta czy nosidełko? Miś szumiś czy pozytywka? Kołyska czy łóżeczko? Tyle decyzji, tyle rzeczy do zaplanowania. Przyszłe mamy coraz skrupulatniej przygotowują się do macierzyństwa. Planowaniom i przygotowaniom towarzyszy coraz większe urefleksyjnienie tego, jak sama ciąża i pojawienie się dziecka może wpłynąć nie tylko na ich życie, ale również na relacje między przyszłymi rodzicami oraz rodzicami a pojawiającym się w ich życiu maleństwem. 
Więcej

Jak budować pewność siebie u dzieci?

dodano: 25-05-2017
Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko sprawnie radziło sobie z przeciwnościami losu, które spotkają je w szkole czy wśród rówieśników. Jak sprawić, by nasz maluch czuł się pewny siebie i był zaradny w trudnych sytuacjach?
Więcej

Pomagaj, nie wyręczaj - niepełnosprawność nadopiekuńcza

dodano: 28-04-2017
„Zostaw, bo się pobrudzisz”, „zejdź, bo spadniesz”, „zawiążę bucik”, to słowa, które każdego dnia można usłyszeć na ulicy czy w sklepie. Dzieci coraz częściej są wyręczane przez rodziców, którzy nie mają czasu i stale robią coś za nie. Dorośli chcą prowadzić piękne i czyste domy, nie pozwalając dzieciom na zabawy farbami czy innymi zabawkami, mogącymi coś pobrudzić. Takie postępowanie musi mieć swoje konsekwencje, a mianowicie prowadzi do „niepełnosprawności nadopiekuńczej”.
Więcej
Słowa kluczowe:

Dziecko z Zespołem Aspergera i jego rodzeństwo

dodano: 20-04-2017
Jak to jest mieć rodzeństwo? To zależy, kogo zapytamy, bo fajnie mieć starszego brata czy siostrę, na młodszych zazwyczaj się narzeka (bo płaczą, psują). A jak to jest mieć rodzeństwo z Zespołem Aspergera? No cóż, jak w każdym przypadku, są to najzwyklejsze relacje, prawie...
Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.