e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Egodziecka.pl bywa dla mnie źródłem inspiracji do pracy, a także przypomina mi niejednokrotnie o ważnych kwestiach."

    Agata - mama 10-letniego Tymona, Gliwice

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Coaching matki z matką. Coaching rodzinny - zacznij od pracy nad sobą

dodano: 28-04-2015
Coaching matki z matką. Coaching rodzinny - zacznij od pracy nad sobą
Coaching rodzinny to proces, który pomaga rodzicom i opiekunom dzieci w każdym wieku, świadomie stawić czoła wyzwaniom związanym z rodzicielstwem i kształtowaniem relacji w rodzinie. Zatem w przeciwieństwie do coachingu rodzicielskiego wspierającego komunikację z dzieckiem, coaching rodzinny skupia się przede wszystkim na Twoim rozwoju w roli rodzica. W całym procesie towarzyszy wykwalifikowany coach, który ma za zadanie poprzez narzędzia coachingowe wzmocnić Twoją motywację, konsekwencję i skupienie na realizacji celu.

Więcej
Słowa kluczowe:

TE TEMATY, czyli rozmowa z dzieckiem o seksualności

dodano: 15-04-2015
TE TEMATY, czyli rozmowa z dzieckiem o seksualności
Rodzice często nie wiedzą kiedy rozpocząć TAKIE rozmowy i jak o TYM rozmawiać. „Czy to nie za wcześnie?” pytają. I chociaż okres dojrzewania zaczyna się około 9 roku życia, to dzieci wraz z pójściem do przedszkola stają się oficjalnymi uczestnikami podziału płciowego. Zaczynają dostrzegać różnice między grupą dziewczynek i chłopców. A wtedy zaczynają pytać. 

Więcej
Słowa kluczowe:

Przemoc wśród dzieci - co zrobić, żeby pomóc?

dodano: 14-04-2015
Przemoc wśród dzieci - co zrobić, żeby pomóc?
Jak wynika z badań  przeprowadzonych w ramach kampanii Cartoon Network „Bądź kumplem, nie dokuczaj” jedynie 16% dzieci nie doświadczyło w swoim życiu żadnej formy przemocy w szkole. Oznacza to, że zdecydowana większość uczniów spotyka się z problemem dokuczania ze strony innych. Jak rodzice mogą pomóc dzieciom, które stykają się z takim problemem? Co robić w sytuacji, kiedy nasze dziecko stało się obiektem drwin i dokuczania ze strony rówieśników? 
Więcej
Słowa kluczowe:

Co z tym wychowaniem?

dodano: 02-04-2015
Co z tym wychowaniem?
Dzieci przychodzą na świat, a my bierzemy za nie odpowiedzialność. Przez pierwsze lata  jest  dobrze, przynajmniej tak było w moim przypadku. W naturalny sposób zastosowałam zasadę rodzicielstwa bliskości, choć takiego terminu wówczas nie znałam. Karmienie odbywało się na żądanie, spaliśmy razem, kiedy dziecko płakało, mama lub tata brali je na ręce itd. Tak było nam wszystkim dobrze i wygodnie. 

Więcej

Obcokrajowiec w klasie – bez obaw!

dodano: 20-01-2015
Szkoła Argonaut
Do klasy dołączył Obcy. Wygląda inaczej, mówi inaczej, inaczej się zachowuje. W naszych głowach rodzi się niepokój. Niby jesteśmy otwarci, tolerancyjni, ale… nieznane budzi lęk.

Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.