e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Jakiegokolwiek tematu nie szukałabym w portalu Egodziecka.pl - na taki trafiam - a to  o nauce czytania dla kilkulatków, a to o tym, jak postępować z niemowlakami, a to o tym, czy stosować kary, czy nagrody czy może żadne z nich..."

    ...

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Bawmy się w przyrodę - Mamo, chodź do lasu

dodano: 31-01-2012
Bawmy się w przyrodę - Mamo, chodź do lasu
Wyprawa do lasu nie zawsze wydaje nam się ekscytującym przedsięwzięciem. Często robimy to z obowiązku, aby nasze pociechy mogły pobyć na świeżym powietrzu. Spróbujmy podejść do tego jak do wspólnej przygody – która przyniesie wszystkim ogromne korzyści.

Więcej
Słowa kluczowe:

Gimnastyka Mózgu ® P. i G. Dennison, czyli Kinezjologia Edukacyjna dla Dzieci

dodano: 06-07-2011
Gimnastyka Mózgu ®  P. i G. Dennison, czyli Kinezjologia Edukacyjna dla Dzieci
Kinezjologia Edukacyjna uczy wykorzystywania naturalnego ruchu fizycznego dziecka, który jest niezbędny do prawidłowej pracy mózgu oraz ciała, w celu uczenia się przez doświadczenie i twórczą samorealizację dziecka.Więcej
Słowa kluczowe:

Ruch wspiera rozwój mowy

dodano: 16-06-2011
Ruch wspiera rozwój mowy
Wszyscy rodzice z niecierpliwością oczekują pierwszych słów swojego dziecka. Ochoczo mu w tym pomagają, opowiadając maluszkowi już od pierwszych dni po narodzinach bajeczki, nazywając pokazywane przedmioty. Czy to ma sens? – Jak najbardziej! To nic, że maleństwo jeszcze nie rozumie znaczenia słów. Zanurzając niemowlę w kąpieli słownej uczymy je wyodrębniać ludzką mowę ze świata dźwięków, które je otaczają. Dodatkowo zapewniamy mu poczucie bezpieczeństwa – bo to właśnie znajomy głos mamy, zapamiętany jeszcze z życia płodowego, staje się punktem odniesienia w chaosie dźwiękowym, jaki panuje dookoła. Niewielu jednak rodziców zdaje sobie sprawę, że dla prawidłowego rozwoju mowy równie ważna jest zupełnie inna sfera – sfera ruchowa.Więcej
Słowa kluczowe:

Lecznicze działanie ruchu – metoda Weroniki Sherborne

dodano: 16-06-2011
Lecznicze działanie ruchu – metoda Weroniki Sherborne
Baraszkowanie z dziećmi, bliski kontakt fizyczny, siłowanie się - to świetne okazje dla rodziców, by lepiej poznać własne dziecko i zbliżyć się do niego. Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne stwarza terapeutom, wychowawcom i rodzicom okazję do takiego właśnie kontaktu, do porozumiewania się z dzieckiem w „języku ciała”. Nawiązuje do wczesnodziecięcego doświadczenia człowieka, wykorzystując ruch, kontakt fizyczny oraz emocje temu towarzyszące do rozszerzania wiedzy o samym sobie, nauki samoświadomości i pogłębienia kontaktu z innymi. Metoda umożliwia powrót do świata pierwotnych emocji i odczuć, które są tłumione w procesie socjalizacji.
Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.