e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Informacje prezentowane w Egodziecka.pl są bardzo przystępnie przekazywane - polecamy portal rodzicom naszych pacjentów"

    LOBUS Pracownia Diagnozy i Terapii Dziecka, Gabinet Integracji Sensorycznej

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Śmierć w oczach dziecka

dodano: 17-02-2014
Śmierć w oczach dziecka

W dzisiejszych czasach, w których charakterystyczną cechą jest niechęć podejmowania tematu śmierci przez sporą część dorosłych, ciężko jest im zrozumieć zainteresowanie dzieci tą tematyką. Dziecięce wyobrażenia dotyczące śmierci powiązane są z tym, czego dziecko może dowiedzieć się z mediów: telewizji, Internetu, radia.

Więcej
Słowa kluczowe:

Język żyrafy, czyli porozumienie bez przemocy

dodano: 14-12-2013
Porozumienie bez przemocy
W ostatnich latach dużo można usłyszeć o porozumieniu bez przemocy (ang. Nonviolet Communication, NVC). Jest ono nazywane również językiem empatii lub językiem serca, ponieważ opiera się na rozpoznawaniu uczuć i potrzeb - swoich oraz drugiej osoby - i na otwartym ich wyrażaniu. Przemoc jest zaś rozumiana jako każda forma wywierania wpływu, stawiania się ponad drugim człowiekiem, ignorowania jego potrzeb i uczuć (choć przemoc w komunikacji może być również kierowana wobec siebie samego, jeśli własne potrzeby i uczucia stawiamy na drugim planie). 
Więcej
Słowa kluczowe:

Moje dziecko mnie nie słucha! czyli kilka słów o granicach, zasadach i współpracy z dzieckiem

dodano: 12-12-2013
Moje dziecko mnie nie słucha! czyli kilka słów o granicach, zasadach i współpracy z dzieckiem

 

               Wychowanie dziecka przypomina taniec, w którym rodzic prowadzi
i swoimi ruchami przygotowuje kolejne układy choreograficzne.
Michael L. BloomquistWięcej
Słowa kluczowe:

Pierwszy samodzielny wyjazd dziecka – obawy i jak je rozwiać

dodano: 02-12-2013
Pierwszy samodzielny wyjazd dziecka – obawy i jak je rozwiać

Nadchodzi taki dzień, gdy postanawiamy wysłać nasze dziecko na obóz czy też kolonie. Każdy z rodziców, decydując się na taki wyjazd dziecka, czuje wewnętrzne obawy, które często przenoszą się na nasze pociechy.  O jakich obawach mowa? Jak sobie z nimi poradzić? Odpowiedź jest prosta – ale wymaga od ciebie trochę pracy.

Więcej
Słowa kluczowe:

Pierwszy dzień w przedszkolu/rozstanie

dodano: 25-11-2013
Pierwszy dzień w przedszkolu/rozstanie

Pierwszy dzień w przedszkolu jest sytuacją przede wszystkim nową, zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Jest więc zupełnie naturalnym, kiedy obie strony odczuwają nieznane wcześniej emocje. Często zdarza się, że rodzice przeżywają ten ważny dzień intensywniej niż ich pociechy. Czy więc wszystko zaczyna się od rodzica? Od sposobu wychowania?

Więcej

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.