e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Strona jest świetna, stanowi ewenement wśród portali dla rodziców."

    Emilia - mama 2-letniej Ani, Warszawa

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Jak kształtować poczucie własnej wartości u dziecka?

dodano: 09-09-2014
Jak kształtować poczucie własnej wartości u dziecka?

Człowiek, który lubi siebie i myśli o sobie dobrze ma odwagę podejmować wyzwania, odnosi sukcesy. Marzeniem wielu rodziców by ich dzieci takie właśnie były. Poczucie własnej wartości można (i trzeba) budować w dziecku od urodzenia. Ale w jaki sposób to zrobić?

Więcej

Jak powiedzieć dziecku NIE?

dodano: 07-09-2014
Jak powiedzieć dziecku NIE?

Dużą rolę w wychowaniu odgrywają stawiane przez rodziców granice i ustalane zasady. Dają one dzieciom poczucie bezpieczeństwa, zachęcają do odkrywania świata, który dzięki granicom staje się bardziej przewidywalny i mniej zagrażający.

Więcej

Jak wspierać dziecko w przeżywaniu trudnych emocji?

dodano: 25-04-2014
Jak wspierać dziecko w przeżywaniu trudnych emocji?

Dzieci nie przychodzą na świat z umiejętnością rozpoznawania emocji. Nie potrafią ich nazwać i nie wiedzą czy to co się z nimi dzieje to radość czy smutek. To w jaki sposób rozwój emocjonalny dziecka będzie przebiegał, w jakim wieku będzie umiało ono rozpoznawać i kontrolować emocje, zależy od rozwoju mózgu, ale także od relacji z bliskimi osobami. Rozwój dziecka zależy więc w dużej mierze od naszych zachowań, reakcji, sposobu spędzania z nim czasu.

Więcej

Tatusiowie niezbędni! - rola ojca w życiu dziecka

dodano: 27-03-2014
Tatusiowie niezbędni! - rola ojca w życiu dziecka

Od urodzenia dziecka pierwszorzędną rolę pełni w jego życiu mama – jako ta, która karmi, dostarcza przyjemności i zna dziecko bardzo dobrze już na 9 miesięcy przed jego pojawieniem się na świecie. Gdzie w tym zgranym duecie jest miejsce dla taty?

Więcej

Dlaczego dzieci w wieku szkolnym kłamią?

dodano: 25-03-2014
Dlaczego dzieci w wieku szkolnym kłamią?

Któregoś dnia,  w pierwszych szkolnych latach twego dziecka, otworzy ono swoje usta i  wyskoczy z nich kłamstwo – możesz na to  liczyć. Kiedy dziecko jest coraz  starsze, możesz również spodziewać się bardziej wyrafinowanych i oszukańczych kłamstw od tych niewinnych mini kłamstewek z okresu przedszkolnego.  Fakt, że dziecko zaczyna kłamać  nie koniecznie musi wynikać  z  nieposłuszeństwa.

Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.