e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Strona jest świetna, stanowi ewenement wśród portali dla rodziców."

    Emilia - mama 2-letniej Ani, Warszawa

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Czy warto stawiać sobie cele w życiu? Poprzeczkę stawiaj zawsze wysoko!

dodano: 13-02-2015
Czy warto stawiać sobie cele w życiu? Poprzeczkę stawiaj zawsze wysoko!
Walcz do końca”, „nie poddawaj się”, „bądź twardy”, „musisz być najlepszy“... Wydaje się, że tego typu komunikaty na stałe znalazły miejsce w naszym języku, a tym samym i  rzeczywistości. Jesteśmy ambitni, lubimy wyzwania, a sukces w jednej dziedzinie rodzi głód i niedosyt w kolejnych aspektach życia. Chętnie sięgamy po pozycje w literaturze pokazujące jak „zdobywać szczyty”, w jaki sposób możemy stawiać i realizować coraz to nowe cele. 

Więcej
Słowa kluczowe:

Emocjonalne zdrowie niemowląt

dodano: 21-11-2014
Emocjonalne zdrowie niemowląt
Niemowlęctwo to szczególny okres w życiu dziecka, zupełnie oddzielny od następnych faz rozwojowych. Niemowlę potrzebuje matki, by przeżyć, jego zależność od opiekuna jest całkowita. Dziecko rodzi się z potencjałem genetycznym, wrodzonymi cechami i dziedziczonymi tendencjami. Jednak jego rozwój jest ściśle związany ze środowiskiem, w którym żyje. 
Więcej
Słowa kluczowe:

Agresja u dzieci – kiedy jest szkodliwa?

dodano: 29-10-2014
Agresja u dzieci – kiedy jest szkodliwa?
Złość wyrażana przez małe dzieci przyjmuje często gwałtowną formę, jednak jest krótkotrwała i może zostać dość szybko ujarzmiona przez rodziców. Jednak, kiedy agresja z wiekiem nie przekształca się w bardziej użyteczne formy, nie jest wyrażana adekwatnie do sytuacji, może to oznaczać, że jej postać „dziecięca” została utrwalona. Wówczas starsze dziecko lub nastolatek gwałtownie wybucha w gniewie, atakując ludzi lub rzeczy, z przyjemnym podnieceniem szuka rozładowania w wyrządzaniu krzywdy, dręczeniu zwierząt, poniżaniu i szydzeniu z innych. Złość nie jest powściągana przez współczucie, lojalność, przyjaźń, nie jest łagodzona przez rozwagę. Część osobowości rozwinęła się w korzystny sposób, a część została „uwięziona” w byciu małym dzieckiem. 

Więcej
Słowa kluczowe:

Agresja u dzieci – dlaczego jest potrzebna?

dodano: 28-10-2014
Agresja u dzieci – dlaczego jest potrzebna?
Agresja jako popęd jest wrodzoną energią potrzebną do realizacji potrzeb.
Już od pierwszych miesięcy życia niemowlę  okazuje pobudzenie wywołane głodem, uciskiem lub jego brakiem, dotykiem, chłodem. Gryzie i krzyczy, by komunikować swoje potrzeby, a następnie – by nawiązać relację z matką. Agresja pobudza żucie i gryzienie, co sprzyja samodzielnemu jedzeniu. 
Więcej
Słowa kluczowe:

Agresja jako środek do osiągania przyjemności, czyli jak nauczyć dziecko czerpać radość z gier

dodano: 28-10-2014
Agresja jako środek do osiągania przyjemności, czyli jak nauczyć  dziecko czerpać radość z gier
Aby osiągać swoje przyjemności, musimy poświęcić wiele starań i wysiłku. Jak zdobyć się na ten wysiłek? Małe dziecko wielokrotnie podejmuje działania, w których znajduje przyjemność, np. wspina się na półki, by ściągnąć ulubione słodycze i zabronione zabawki, zrzuca je i często niszczy, rozkłada samochód na części lub rozbija ulubioną kulkę, by zobaczyć, co jest w środku; z zapałem ściska pieska i ciągnie za sierść, nie zważając na drapanie i warczące protesty.
Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.