e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • ”Egodziecka.pl to dla mnie źródło inspiracji. Portal poleca świetną literaturę fachową, którą ja z kolei polecam moim Klientom."

    Justyna Sawicka, www.bookafka.pl

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Chcesz pomóc swojemu pierwszoklasiście? Czytaj mu!

dodano: 02-10-2015
Chcesz pomóc swojemu pierwszoklasiście? Czytaj mu!
Twoje dziecko każdego dnia idąc do szkoły zastanawia się, co je tam spotka . Ma już nowe książki, a w nich tyle ciekawych ilustracji. Być może bardzo cieszy się, że jest już w szkole, ale te pierwsze dni i tygodnie mogą przynieść również wiele trudnych emocji. Wszystko jest nowe. Nie wiadomo, czy koleżanki i koledzy będą przyjaźni, a może będą dokuczać, czy pani będzie miła i  pomoże w różnych kłopotach, czy też nie. Oczywiście dzieci reagują różnie i mają różne doświadczenia, będą więc radzić sobie lepiej lub gorzej. Wszystkie jednak  potrzebują naszego wsparcia.
Więcej
Słowa kluczowe:

Sześciolatek rozpoczyna szkołę

dodano: 26-08-2015
Sześciolatek rozpoczyna szkołę
Wokół wprowadzonego przez rząd obowiązku szkolnego dla dzieci w wieku sześciu lat pojawiło się mnóstwo emocji. Niezależnie jednak od tego, czy uważamy, że decyzja rządowa była dobra, czy zła, należy pamiętać, że za kilka dni kilka tysięcy dzieci w wieku sześciu lat (a czasami nawet mniej) przekroczy próg szkoły. 
Więcej
Słowa kluczowe:

Strach – odważ się spojrzeć mu w oczy i go opuścić

dodano: 07-07-2015
Strach – odważ się spojrzeć mu w oczy i go opuścić
W kinach disnejowska bajka o emocjach przekonuje nas, że strach to taki nasz „prywatny ochroniarz”, ciut znerwicowany i wystrachany. A jak jest ze strachem u was?
 
Często się czegoś lękamy, obserwujemy też z niepokojem reakcje lękowe u naszych dzieci. I czasami w głowie się nam nie mieści, że można się tak bardzo bać tak mało strasznych rzeczy jak biała kartka papieru czy zwykła tabelka. Inaczej do tego podchodzimy, gdy biała kartka jest jedną z kartek sprawdzianu, a tabelka jest w dzienniku z oceną.
 
Wiele osób to zna: wymioty, ból brzucha i prośba dziecka, by nie szło do przedszkola lub szkoły. Co z tym lękiem robimy my, dorośli? Jak reagujemy? Całą paletą własnych emocji: współczuciem, gniewem, złością, albo przypływem własnego strachu. Nie wygląda to tak kolorowo, jak w disnejowskiej bajce, prawda?
Więcej
Słowa kluczowe:

"Garbuska" - baśń terapeutyczna. Jak czytać ją dziecku?

dodano: 23-06-2015
"Garbuska" - baśń terapeutyczna. Jak czytać ją dziecku?
Jak czytać baśń terapeutyczną „Garbuska” dziecku? To pytanie, które często zadają mi rodzice. Odpowiedź jest albo krótka, albo długa. Krótka brzmi: czytajcie ją razem z dzieckiem, a najlepiej pozwólcie, by ono ją wam przeczytało. Długa brzmi tak: podczas lektury pozwólcie, by dziecko pytało. 
Więcej
Słowa kluczowe:

Czego uczą nas bajki?

dodano: 28-04-2015
Czego uczą nas bajki?
 
Poszerzają wiedzę, pobudzają umysł dziecka, rozwijają dziecięcą fantazję, kształtują postawy moralne, rozwijają pamięć i koncentrację. Każde dziecko uwielbia bajki i bierze przykład z ich bohaterów. Jakie korzyści mogą wynieść dzieci z czytania i oglądania bajek?
Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.