e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • ”Egodziecka.pl to dla mnie źródło inspiracji. Portal poleca świetną literaturę fachową, którą ja z kolei polecam moim Klientom."

    Justyna Sawicka, www.bookafka.pl

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Czy dziecko (nie tylko) z ADHD zasługuje na drugą szansę?

dodano: 08-02-2016
Czy dziecko (nie tylko) z ADHD zasługuje na drugą szansę?
Czy dajemy dzieciom prawo do popełniania błędów? Deklarujemy, że tak, ale czy naprawdę tak postępujemy? Czy dajemy drugą szansę innym, nie naszym, dzieciom? Co zdarzy się, gdy nasze dziecko popełni błąd w stosunku do innych? Czy dostanie drugą szansę?
Więcej
Słowa kluczowe:

Atrapa prawdziwości, czyli o wymyślonym przyjacielu

dodano: 07-01-2016
Atrapa prawdziwości, czyli o wymyślonym przyjacielu
Bywa, że jest tylko głosem. Czasem jest więcej niż tylko atrapą. Jest przyjacielem, który nie ma prawa istnieć. Jest tym, który stworzony przez iluzję, działa na jej zasadach. Nie zawsze jednak wymyślony przyjaciel musi być przyczyną stresu u rodzica. Ważnym jest, by obserwować i starać się dobrze dziecko poznać, a wtedy zrozumienie stanie się łatwiejsze.

Więcej
Słowa kluczowe:

Rola bajki terapeutycznej w kształtowaniu postaw dzieci z AZS

dodano: 21-12-2015
Rola bajki terapeutycznej w kształtowaniu postaw dzieci z AZS
Obecnie, ze względu na zwiększającą się ilość zachorowań na AZS, coraz więcej uwagi poświęca się temu zaburzeniu. Specjaliści szukają odpowiedzi na pytanie w jaki sposób AZS wpływa na funkcjonowanie i rozwój dziecka. 

Więcej

Dlaczego dzieci symulują dolegliwości zdrowotne?

dodano: 30-11-2015
Dlaczego dzieci symulują dolegliwości zdrowotne?
Każdy rodzic spotkał się z próbami wymigania się dziecka od szkoły lub przedszkola. Czasami motywacje maluchów do udawania chorób mają bardziej złożone podłoże, dlatego bywają sytuacje, w których warto zadać sobie pytanie: czy moje dziecko faktycznie choruje? A jeśli udaje to dlaczego?
Więcej
Słowa kluczowe:

Dziecko mądre emocjonalnie

dodano: 06-10-2015
Dziecko mądre emocjonalnie
W kontekście sukcesu życiowego podkreśla się niejednokrotnie rolę nie tylko wiedzy i nabytych umiejętności, ale także inteligencji emocjonalnej (EQ), która pozwala na sprawne funkcjonowanie w społeczeństwie. Co prawda współczesna edukacja wymaga często uczestnictwa w wyścigu szczurów, to jednak dzięki umiejętnościom zarządzania swoimi emocjami i odczuciami można tę pogoń wygrać albo zrezygnować z niej bez poczucia klęski. Chcąc wychować w pełni samodzielne dziecko, należałoby nie zapominać o inteligencji emocjonalnej.

Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.