e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Często odwiedzam Egodziecka.pl, by poczytać i doszkolić się z macierzyństwa."

    Iwona - mama rocznej Natalii, Kraków

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Jak poradzić sobie ze stresem szkolnym

dodano: 31-05-2016
Jak poradzić sobie ze stresem szkolnym
Stres jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Dorosły bardzo często skarży się na sytuacje stresowe w życiu codziennym z różnych powodów, m. in. zbyt wielu obowiązków domowych, wyczerpującej pracy, konfliktów społecznych, wychowania dzieci itp. W całym tym zamieszaniu bardzo często zapominają i nie dostrzegają, że ich dzieci również mają bardzo wiele sytuacji, które wywołują u nich napięcie, z którymi ciężko im sobie poradzić.
Więcej

Przemocy mówimy nie!

dodano: 28-04-2016
Przemocy mówimy nie!
Silnych negatywnych emocji doświadczają niemal wszyscy rodzice. Od sposobu, w jaki sobie z nimi radzisz, zależy to, jak swoją złość będzie rozładowywać twoje dziecko.  Przemoc – werbalna czy fizyczna –  jest najprostszym, ale najgorszym sposobem, który możesz wybrać.  Sprawdź, co robić, kiedy czujesz, że tracisz zimną krew.
Więcej
Słowa kluczowe:

Samoocena uczniów dyslektycznych

dodano: 29-02-2016
Samoocena uczniów dyslektycznych
Czym jest samoocena i jaki ma wpływ na nasza osobowość? Samoocena jest integralną częścią  oraz elementem wartościująco-oceniającym obrazu własnego „ja”.

Więcej
Słowa kluczowe:

Samobójstwa wśród dzieci, młodzieży i młodych dorosłych

dodano: 23-02-2016
Samobójstwa wśród dzieci, młodzieży i młodych dorosłych
23 lutego obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Panuje powszechne przekonanie, że depresja dotyka wyłącznie dorosłych. Nic bardziej mylnego - dzieci, młodzież i młodzi dorośli są także narażeni na tę chorobę. Depresja wiąże się ściśle z problemem samobójstw. Podczas gdy ta pierwsza staje się coraz lepiej społecznie rozumiana i akceptowana, samobójstwa nadal są tematem tabu, zwłaszcza te dotykające najmłodszych. 
Więcej
Słowa kluczowe:

Co z tą grzecznością?

dodano: 18-02-2016
Co z tą grzecznością?
Lektura książek Iana Whybrowa "Księga straszliwej niegrzeczności, napisał Wilczuś z wielkiej złości" i "Małego Wilczka księga wilkoczynów" to cudowny powód, by na wokandę wnieść przynajmniej dwa  pytania: co kryje się pod pojęciem „niegrzeczne dziecko”? oraz: czy dziecko może być zbyt grzeczne?  
Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.