e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Jakiegokolwiek tematu nie szukałabym w portalu Egodziecka.pl - na taki trafiam - a to  o nauce czytania dla kilkulatków, a to o tym, jak postępować z niemowlakami, a to o tym, czy stosować kary, czy nagrody czy może żadne z nich..."

    ...

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Kąpiel przyjemna i pożyteczna

dodano: 01-12-2016
Współcześnie ludzie przywiązują dużą wagę do kwestii higieny. Poprzez kąpiel dbamy zarówno o czystość ciała, jak i dobre samopoczucie – ma ona również właściwości relaksujące, a podczas zimnych pór roku przyjemnie rozgrzewa ciało. Dlatego od najmłodszych lat zamiłowania do wody warto uczyć dzieci. Możemy uatrakcyjnić ją na różne sposoby, nie tracąc jednocześnie z oczu kwestii związanych ze zdrowiem. 
Więcej

W poszukiwaniu wewnętrznych planet - projekt Planets

dodano: 20-10-2016
Żyjemy w świecie rozwoju i samodoskonalenia. Nasze dzieci często coraz lepiej od nas operują nie tylko jednym, ale kilkoma językami obcymi, a umiejętności obsługi sprzętów elektronicznych już dzieci w wieku wczesnoszkolnym mają opanowane perfekcyjne. 
Więcej
Słowa kluczowe:

Tęczowy most – jak rozmawiać z dziećmi o śmierci

dodano: 12-10-2016
Dzieci na co dzień uczą się wrażliwości, rozpoznawania emocji oraz radzenia sobie z nimi. Bardzo trudno jest zrozumieć emocje, zwłaszcza gdy porusza się temat, jakim jest śmierć. Rozmowa o śmierci to skomplikowana sprawa. 
Więcej
Słowa kluczowe:

Nie pozwólmy im zniknąć – zapobieganie samobójstwom dzieci i młodzieży

dodano: 26-09-2016
Skala problemu związanego z podejmowaniem prób samobójczych oraz myślami samobójczymi dzieci i młodzieży jest bardzo wysoka. Samobójstwo stanowi drugą, najczęściej występującą przyczynę śmierci wśród osób w wieku 15-29 lat, oraz czwartą wśród dzieci w przedziale wiekowym 10-14 lat.
Więcej
Słowa kluczowe:

Przygotuj dziecko do pożegnania wakacji i rozpoczęcie szkoły

dodano: 29-08-2016
Przygotuj dziecko do pożegnania wakacji i rozpoczęcie szkoły
Wydawać by się mogło, że szkoła, a konkretnie pierwsze dni września, są ogromnym wyzwaniem jedynie dla pierwszoklasistów. Cała reszta uczniów po prostu przychodzi po wakacjach i zaczyna wdrażać się w rytm roku szkolnego. W wielu przypadkach tak jest albo raczej tak to wygląda. Dzieci wracają do szkoły po wakacjach i to zupełnie normalne. Ale warto zadać sobie pytanie, jak czuje się mały uczeń w takiej sytuacji. Warto też zadać to pytanie dziecku.
Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.