e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Często odwiedzam Egodziecka.pl, by poczytać i doszkolić się z macierzyństwa."

    Iwona - mama rocznej Natalii, Kraków

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Pozytywny wpływ muzyki

dodano: 24-09-2012
Pozytywny wpływ muzyki
Nigdy nie spotkałam człowieka, który powiedziałby: „Nie lubię muzyki”. Niejednokrotnie obserwowałam ludzi pozbawionych słuchu muzycznego, a zafascynowanych tą dziedziną sztuki i lubiących śpiewać w stopniu na pewno powyżej przeciętnej. Spotkałam też dorosłych, którzy - aktywnie uczestnicząc w zajęciach umuzykalniających dla dzieci - przestali fałszować.

Więcej
Słowa kluczowe:

Zabawy na deszczowy dzień

dodano: 10-08-2012
Zabawy na deszczowy dzień
…czyli w czasie deszczu dzieci wcale nie muszą się nudzić! Zobacz propozycje zabaw.

Więcej
Słowa kluczowe:

Zabawy rozwijające zmysł dotyku

dodano: 07-08-2012
Zabawy rozwijające zmysł dotyku
Rozwój zmysłu dotyku jest ważny dla harmonijnego rozwoju małego człowieka. Możemy to łatwo rozwijać we wspólnej zabawie - oto kilka prostych propozycji!

Więcej
Słowa kluczowe:

W domu (też) fajnie jest - domowe zabawy

dodano: 31-07-2012
W domu (też) fajnie jest - domowe zabawy
Przeważnie rodzice starają się tak zagospodarować dziecku wakacje, aby jak najmniej czasu spędzało w domu. Co jednak ma zrobić mama lub tata, gdy dziecko wróciło z kolonii, wyjazd na wieś do babci dopiero za tydzień, za oknem leje od dwóch dni, w kinie nie grają nic ciekawego a ukochana ciocia, która mogłaby je zabrać do siebie, ma grypę? Nie ma rady, trzeba stanąć na wysokości zadania i zapewnić latorośli rozrywkę na takim poziomie, jakiego nie powstydziliby się najlepsi kaowcy. Gdy jak na złość żaden kreatywny pomysł nie chce przyjść na myśl, skorzystaj z poniższych pomysłów na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem w domu.

Więcej
Słowa kluczowe:

Uwaga. Zdolne dziecko.

dodano: 19-06-2012
Uwaga. Zdolne dziecko.
Dzieci posiadające wybitne uzdolnienia czy też dzieci zdolne, potrzebują wsparcia najbliższych, pomocy w trudnościach dnia codziennego, ale przede wszystkim kontaktu z dorosłymi i rówieśnikami. Bywa jednak, że dzieci te poprzez swoje ponadprzeciętne zdolności są pozbawiane którejś z tych podstawowych potrzeb. W poniższym artykule przedstawię rodzicom - jak i nauczycielom - podstawowe założenia, jakimi należy się kierować przy dziecku zdolnym i czego należy unikać, by zapobiec negatywnym reakcjom.

Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.