e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Egodziecka.pl bywa dla mnie źródłem inspiracji do pracy, a także przypomina mi niejednokrotnie o ważnych kwestiach."

    Agata - mama 10-letniego Tymona, Gliwice

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Montessori w pigułce cz. II

dodano: 26-03-2013
Montessori w pigułce cz. II

W wieku przedszkolnym, a więc między 3. a 6. rokiem życia nasze dziecko zaczyna coraz bardziej świadomie selekcjonować zdobyte doświadczenia. Z tym większą uwagą i troską należy przygotowywać mu do tego odpowiednie warunki i otoczenie. Przedszkole Montessori zapewnia takie otoczenie, które jest przystosowane do potrzeb dziecka w różnym wieku.

Więcej
Słowa kluczowe:

Zabawa bez zabawek?

dodano: 14-03-2013
Zabawa bez zabawek?
Kiedy wspominam swoje dzieciństwo, przychodzi mi na myśl, jak mój starszy brat tworzył dla mnie różne rzeczy z tego, co akurat było dostępne w domu; pamiętam poruszające się morskie fale i rybki wewnątrz kartonowego pudełka, pamiętam prezenty pod choinkę tworzone własnoręcznie, domek dla lalek z pudełka itp. To nie jedyne zabawki, którymi się bawiłam, jednak było w nich coś magicznego, coś co wzbudzało we mnie silne pozytywne emocje.

Więcej
Słowa kluczowe:

Jak rozwijać aktywność dziecka?

dodano: 31-01-2013
Jak rozwijać aktywność dziecka?
To od rodziców w dużej mierze zależy to, w jakim stopniu dziecko będzie kreatywne, aktywne i ciekawe świata. Bądźmy przy naszych pociechach i pomagajmy im eksplorować otoczenie – nawet jeśli się przy tym ubrudzą!

Więcej
Słowa kluczowe:

Zabawy z maluchem (12-24 miesiące)

dodano: 06-12-2012
Zabawy z maluchem (12-24 miesiące)
Okres między 12 i 24 miesiącem życia to dla dziecka przede wszystkim czas eksperymentowania i eksplorowania otoczenia.

Więcej
Słowa kluczowe:

Rysowane wierszyki jako wsparcie rozwoju mowy dziecka

dodano: 13-11-2012
Rysowane wierszyki jako wsparcie rozwoju mowy dziecka
Rysowane wierszyki to rysunki, których powstawaniu towarzyszą rymowanki, opisujące powstający obraz. Stanowią fantastyczny pomysł na zabawę dorosłego z dzieckiem oraz formę zachęcenia dziecka do rysowania. To jednak nie wszystko. Rysowane wierszyki stanowią także formę relaksu dla dzieci nadpobudliwych, jak również pobudzają dzieci zahamowane. Zdecydowaną zaletą stosowania rysowanych wierszyków w zabawie z dziećmi jest również ich rola w pobudzaniu procesów poznawczych dziecka (spostrzeganie, uwaga, wyobrażenia), rozwijaniu pamięci odtwórczej, jak też wpływ na stymulowanie rozwoju mowy dziecka.
Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.