e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • ”Egodziecka.pl to dla mnie źródło inspiracji. Portal poleca świetną literaturę fachową, którą ja z kolei polecam moim Klientom."

    Justyna Sawicka, www.bookafka.pl

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Dlaczego dzieciaki kochają bajkowe, mówiące samochody, narzędzia i inne przedmioty codziennego użytku?

dodano: 11-06-2013
Dlaczego dzieciaki kochają bajkowe, mówiące samochody, narzędzia i inne przedmioty codziennego użytku?

Bajkowych bohaterów dzieci znają i spędzają z nimi czas już od najmłodszych lat. Wielu z nich to postacie, które w świecie rzeczywistym stanowią przedmioty codziennego użytku lub wręcz urządzenia potrzebne do pracy w niektórych zawodach. Dla nas zwykłe i nie angażujące uwagi przedmioty, jak choćby koparki, czy tostery, w dziecięcej wyobraźni mogą stać się wzorem do naśladowania. Ważne więc, aby bohaterowie przekazywali pozytywne wartości i poprzez naukę dostarczały dziecku radości.

Więcej
Słowa kluczowe:

Do czego potrzebna jest wyobraźnia?

dodano: 04-06-2013
Do czego potrzebna jest wyobraźnia?

Wyobraźnia jest procesem albo grupą procesów odpowiedzialnych za tworzenie wyobrażeń. Wyobrażenia zaś stanowią obrazy przedmiotów, scen i zjawisk pojawiające się pod ich nieobecność, albo są też obrazami przedmiotów, scen i zjawisk nieistniejących w rzeczywistości. Pierwszą grupę wyobrażeń określa się mianem wyobrażeń odtwórczych. Druga grupa to wyobrażenia twórcze, które mogą powstawać jako kombinacje znanych elementów lub też zupełnie coś nowego.

Więcej
Słowa kluczowe:

Mali badacze - czyli kilka słów o metodzie projektów

dodano: 09-05-2013
Mali badacze - czyli kilka słów o metodzie projektów

Niejeden nauczyciel zastanawia się, co zrobić, aby zaciekawić ucznia i skłonić go do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi i rozwiązywania problemów. Z odsieczą idą metody aktywizujące, w tym m.in. tak zwana metoda projektu.

Więcej
Słowa kluczowe:

Rysunek jako narzędzie diagnostyczne

dodano: 18-04-2013
Rysunek jako narzędzie diagnostyczne

Oglądając rysunki naszych dzieci często widzimy w nich tylko, mniej – lub bardziej – udane prace plastyczne. Tymczasem „dzieła” naszych pociech, niosą ze sobą wiele informacji. Są narzędziem diagnostycznym wykorzystywanym przez specjalistów, pozwalającym odkryć problemy, o których mały pacjent nie chce lub nie umie powiedzieć.

Więcej
Słowa kluczowe:

Zabawa bez zabawek – kilka rad na dobry początek

dodano: 08-04-2013
Zabawa bez zabawek – kilka rad na dobry początek

No i mamy piątek. Przed nami weekend. Jesteś po lekturze tekstu "Zabawa bez zabawek" i wzięłaś sobie do serca zawartą w nim myśl przewodnią. No dobrze, dzisiaj na pewno spróbuję - obiecujesz sobie. Masz naprawdę dobre intencje, ale już na samym początku zaczynają się schody.

Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.