e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • ”Egodziecka.pl to dla mnie źródło inspiracji. Portal poleca świetną literaturę fachową, którą ja z kolei polecam moim Klientom."

    Justyna Sawicka, www.bookafka.pl

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Jak zainteresować dziecko sztuką?

dodano: 03-01-2014
Jak zainteresować dziecko sztuką?

Pytanie zadałam nieco zadziornie, ponieważ nie tylko przyszli artyści powinni umieć wyrazić się poprzez sztukę czy ze sztuką obcować. Wykształcenie w dzieciach pewnej wrażliwości artystycznej to nauczenie słuchania drugiej osoby, próba zrozumienia dzieła to nic innego jak komunikacja z artystą, chwila zastanowienia się nad tym, co chce nam powiedzieć. Z drugiej strony własna twórczość dziecka to możliwość próby wyrażenia swoich emocji, wyładowania ich lub przeżycia mocniej.

Więcej
Słowa kluczowe:

Po co dzieciom wychowanie estetyczne?

dodano: 17-12-2013
Po co dzieciom wychowanie estetyczne?

Do postawienia sobie tego pytania skłoniły mnie moje spostrzeżenia z praktyk nauczycielskich w różnych szkołach państwowych, prywatnych i społecznych. Ponieważ nie widziałam w tych szkołach dobrze przygotowanej lekcji muzyki czy plastyki, a także tańca i edukacji filmowej. 

Więcej
Słowa kluczowe:

Dobra literatura dla dziecka, czyli jaka?

dodano: 15-11-2013
Dobra literatura dla dziecka, czyli jaka?

Wchodząc w księgarni do działu z literaturą dla dzieci jesteśmy bombardowani mnóstwem kolorowych propozycji. Trudno jest się skoncentrować, gdy rozprasza nas wiele bodźców wzrokowych. Niejednokrotnie dochodzi do tego brak czasu. Może się wówczas zdarzyć, że weźmiemy pierwszą lepszą książkę, która na pierwszy rzut oka wydaje się interesująca, ale rezultat naszych zakupów może być różny. Czym więc kierować się przy wyborze lektury dla naszych podopiecznych?

Więcej
Słowa kluczowe:

Jak dobrze zacząć znajomość z literaturą?

dodano: 15-11-2013
Jak dobrze zacząć znajomość z literaturą?

Wskaźniki czytelnictwa w Polsce od dłuższego czasu są na bardzo niskim poziomie. Ostatnie badania Biblioteki Narodowej wykazały, że 60 procent Polaków i Polek przez ostatni rok nie przeczytało żadnej książki. To zatrważające dane.

Więcej
Słowa kluczowe:

Muzyka najmłodszych lat – dlaczego jest ważna

dodano: 08-08-2013
Muzyka najmłodszych lat – dlaczego jest ważna

Muzyka. Parę dźwięków ułożonych w pewien rytm. Niby nic takiego. Jednak każdy jej słucha i każdego na swój własny sposób ona porusza. Jeden przy niej skacze, drugi płacze. Sami ją tworzymy, sami szukamy. Towarzyszy nam ona od najmłodszych lat, wkrada się niepostrzeżenie w nasze życie, by je wzbogacać i urozmaicać, przy okazji nas rozwijając. A niby taka niewidoczna, nieuchwytna.

Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.