e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Informacje prezentowane w Egodziecka.pl są bardzo przystępnie przekazywane - polecamy portal rodzicom naszych pacjentów"

    LOBUS Pracownia Diagnozy i Terapii Dziecka, Gabinet Integracji Sensorycznej

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

"Rozwojowa kreska. Ćwiczenia plastyczne z elementami arteterapii"

dodano: 15-06-2015
"Rozwojowa kreska. Ćwiczenia plastyczne z elementami arteterapii"
Książka Ewy Baranowskiej-Jojko stanowi zbiór prostych ćwiczeń plastycznych z elementami arteterapii przeznaczonych dla dzieci od 4. do 12. roku życia. Głównych celem ćwiczeń jest wspomaganie  ogólnego i emocjonalnego rozwoju najmłodszych. Ćwiczenia podzielone są na cztery działy, z których każdy związany jest z określoną tematyką: Ja, Ja i moja rodzina, Ja i grupa, Ja i miejsce.
Więcej
Słowa kluczowe:

Język a mówienie - trochę wiedzy fachowej

dodano: 23-02-2015
Język a mówienie - trochę wiedzy fachowej
Język można by zdefiniować jako „sposób porozumiewania się ludzi między sobą”. Jak podaje Renata Grzegorczykowa, taka definicja jest zbyt ogólna, dlatego rozszerza ją, jako: system znaków konwencjonalnych, fonicznych, służący do porozumiewania się o wszystkim (uniwersalny), charakteryzujący się tzw. dwuklasowością, tzn. udziałem gramatyki, umożliwiającej nieograniczone tworzenie nowych konstrukcji [Grzegorczykowa 2007: 13]. Podobieństwo do tej charakterystyki  można zauważyć w innych  definicjach, gdzie język rozumiany jest jako system znaków dźwiękowych wytworzonych w sposób naturalny przez człowieka, a spełniających wobec społeczeństwa funkcje komunikatywną i poznawczą [Furdal 1990: 84].

Więcej
Słowa kluczowe:

O wpływie plastyki na ogólny rozwój dziecka

dodano: 07-09-2014
O wpływie plastyki na ogólny rozwój dziecka
Wciąż wiele osób dorosłych nie przywiązuje szczególnej wagi do twórczości plastycznej dzieci. Wartość zajęć plastycznych w szkołach często jest deprecjonowana przez rodziców, nie rzadko też przez nauczycieli.
Więcej

Rozwój rysunkowy dzieci w wieku przedszkolnym

dodano: 06-06-2014
Rozwój rysunkowy dzieci w wieku przedszkolnym

Analizą rozwoju rysunku dziecka zajął się w swojej publikacji, pt.: ,,Twórczość a rozwój umysłowy dziecka”, Viktor Lowenfeld. Dzięki swoim licznym obserwacjom i badaniom rysunków dzieci w różnym wieku, podzielił on postępujący rozwój rysunkowy dzieci na określone stadia i dokładnie je opisał.

Więcej
Słowa kluczowe:

Możliwości stymulacji twórczej dziecka

dodano: 06-06-2014
Możliwości stymulacji twórczej dziecka
,,Rysunki i malowidła dziecka są nie tylko zapisem jego pojęć,
uczuć oraz spostrzeżeń dotyczących otoczenia,
lecz ponadto pozwalają osobie dorosłej,
odznaczającej się odpowiednią wrażliwością,
lepiej zrozumieć dziecko.”
/Viktor Lowenfeld/
 

Więcej

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.