e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • ”Egodziecka.pl to dla mnie źródło inspiracji. Portal poleca świetną literaturę fachową, którą ja z kolei polecam moim Klientom."

    Justyna Sawicka, www.bookafka.pl

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Jak rozwijać wrażliwość artystyczną u dzieci?

dodano: 10-05-2017
Rozwijanie zainteresowań i umiejętności dzieci sprzyja rozwojowi ich osobowości. Twórcze działania najmłodszych to również efektywne sposoby na zwiększenie wrażliwości artystycznej dziecka. Spośród różnych ofert zajęć warto wybrać takie, które zmobilizują maluchy do wyrażania siebie i kształtowania swoich pasji. 
Więcej

Drama - uwolnij potencjał swojego dziecka

dodano: 12-04-2017
Słowo "Drama" pochodzi od greckiego: drao – „usiłuję, działam”. I właśnie to podejmowanie działania (aktywności) jest szczególnie ważne. Poprzez działanie w grupie dziecko identyfikuje swoją odrębność, indywidualność, swoje JA i uczy się szanować JA drugiej osoby oraz kształtuje w sobie postawę opartą na aktywnym działaniu. Istotne jest także drugie znaczenie: „usiłuję”, które wskazuje na siłę sprawczą, siłę woli, która jest kształtowana w działaniu dramowym.
Więcej

13 błędów w edukacji plastycznej dzieci

dodano: 16-09-2016
13 błędów w edukacji plastycznej dzieci
Pablo Picasso powiedział: „Każde dziecko jest artystą. Problem w tym, jak nim pozostać, kiedy dorastamy”. Obecny system edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej jest pełen szkodliwych zasad i schematów, które ograniczają kreatywność, hamują wyobraźnię, a czasem nawet blokują rozwój dziecięcej twórczości, zanim naprawdę rozkwitnie.  
Więcej
Słowa kluczowe:

AkordPlay, czyli dobra muzyka dla dzieci

dodano: 08-02-2016
AkordPlay, czyli dobra muzyka dla dzieci
Grupa Wydawnicza Akord od 20 lat specjalizuje się w muzycznych produkcjach dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W tym czasie powstała ogromna biblioteka utworów, audiobooków, opowiadań i materiałów edukacyjnych.
Więcej
Słowa kluczowe:

Wyprawka na dobry początek nowego roku szkolnego

dodano: 21-08-2015
Wyprawka na dobry początek nowego roku szkolnego
Nowy rok szkolny tuż-tuż – głowy rodziców i dzieci zaprząta kompletowanie wyprawki szkolnej. Najmłodsi nie mogą się już doczekać wycieczek do sklepów, a rodzice mają nadzieję na zakup akcesoriów szkolnych jak najwyższej jakości, jak najwydajniejszych, w jak najrozsądniejszej cenie.
Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.