e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Informacje prezentowane w Egodziecka.pl są bardzo przystępnie przekazywane - polecamy portal rodzicom naszych pacjentów"

    LOBUS Pracownia Diagnozy i Terapii Dziecka, Gabinet Integracji Sensorycznej

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

"Atrakcyjna mama. Sztuka poznawania siebie" - recenzja

dodano: 11-05-2015
”Atrakcyjna mama…”, przeczytałam tytuł książki. Od razu na myśl nasunął się obrazek pięknie umalowanej, ubranej, zgrabnej kobiety w cudownie lśniących szpilkach o najmodniejszym kolorze w sezonie. „Nie, to nie ja”, pomyślałam, a zaraz potem wyobraziłam sobie siebie, biegnącą w tych szpilkach za moim dwulatkiem, który właśnie teraz szlifuje jazdę na rowerze biegowym. Nie będę czytała, jak dbać o formę, zdrowo jeść, modnie upinać włosy i gdzie się ubierać, żeby być atrakcyjną! Widocznie bycie atrakcyjną zarezerwowane jest dla innych mam, takich, których dzieci więcej śpią, grzeczniej się bawią, albo mają nianie! Dobrze już, zerknę, w końcu, nic nie ryzykuję, może być tylko lepiej.

Przekornie zaczęłam, trochę dowcipnie, trochę pewnie stereotypowo. Bo wiele z nas w pierwszej chwili, gdy usłyszy o atrakcyjnej mamie, pomyśli tak, jak napisałam powyżej. Zaraz potem jednak, czytając dalej okładkę, widzimy: „Sztuka poznawania siebie”. Aha, zatem Autorka nie jest stylistką, nie nauczy nas, jak dbać o urodę i wygląd, poradzi, jak zajrzeć do wnętrza i odnaleźć swoje piękno!
 
Książka należy do tych z gatunku „do torebki”, do przeczytania w każdej wolnej chwili, w przerwie między obowiązkami, podczas minuty dla siebie, w wannie, autobusie… Można przeczytać jedną stronę, a refleksje mieć przez cały dzień.  Pisana jest na zasadzie krótkich tekstów-wpisów, jak na blogu. Czytając, poznałam Autorkę, Jej najbliższych, Jej obawy, postanowienia, przemyślenia… Zbliżyłyśmy się do siebie, albo przynajmniej ja do Niej. Dla Emilii Góźdź definicja atrakcyjnej mamy jest podobna do tej, która, od kiedy ja zostałam mamą, była w mojej głowie. Od razu po lekturze pierwszych stron wbił się w moją głowę tekst: 
„Chciałabym, aby moja córka:
-zamiast oglądać telewizję, czytała książki;
-zamiast skupiać się na tym, jak wygląda, myślała o tym, jak się czuje;
-zamiast oranżady piła wodę (…).
Dlatego od dziś:
-zaczynam czytać więcej książek;
-myślę pozytywnie o sobie;
-piję więcej wody (…)”.
 
Zrobiłam zdjęcie tej stronie i od razu zamieściłam na moim profilu w portalu społecznościowym, zyskał wielką aprobatę znajomych - mężczyzn i kobiet, mam i ojców, bo to piękne postanowienie. Tak proste i tak mądre przesłanie, popychające do zmian i zachęcające do przemyśleń. 
 
Nie znajdziemy tu spisu porad, wyznaczników, którymi należy się kierować. Nie o to w tej książce chodzi. Autorka zaprasza do podróży w głąb siebie i odnalezienia swej własnej ścieżki do bycia szczęśliwą, spełnioną mamą. Może dzięki tej książce, jak pisze dalej Autorka, zrobimy w swoim wewnętrznym świecie wietrzenie magazynów i zyskamy cenną przestrzeń?
 
Od dziś jeszcze bardziej ufam swojej intuicji, jeszcze więcej się uśmiecham, coraz mocniej kocham, dbam o swoją wewnętrzną atrakcyjność, dla siebie i dla moich bliskich. 
 
Dołączam zdjęcie – nie jestem gołosłowna – tam w górach byłam sama ze sobą, szczęśliwa, choć tęskniłam. Zatroszczyłam się o siebie, żeby móc troszczyć się o innych. I jeszcze jedno: atrakcyjną można być na wiele sposobów, jesteśmy atrakcyjne, nie zapominajmy! 
 
Karolina Zakrzewska

Atrakcyjna mama
 
Atrakcyjna mama. Sztuka poznawania siebie
Emilia Góźdź
wyd.WAM, 2014
 
Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.