e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 

Archiwum Wydarzeń

Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Strona jest świetna, stanowi ewenement wśród portali dla rodziców."

    Emilia - mama 2-letniej Ani, Warszawa

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Archiwum Wydarzeń

DZIEŃ PSZCZÓŁ, czyli bezpłatne warsztaty dla dzieci

dodano: 20-07-2017

„Wrocław – łączy nas ciepło!” to nie kolejny nudny zielony projekt – o nie! Żonglujemy ekologicznymi zagadnieniami, aby dzieciaki wyniosły z warsztatów jak najwięcej wiedzy i doświadczenia, a to wszystko nie poprzez nudne wkuwanie, lecz poprzez świetną zabawę. Już po raz kolejny Fundacja OPEN MIND zaprasza dzieci w wieku od 8 do 13 lat do wspólnego eko-działania. 8 sierpnia w CRZ Krzywy Komin poznamy niesamowity świat pszczół!

Więcej

Niewinny świadek czy groźny przestępca? – warsztaty popularno-naukowe dla dzieci Baylab

dodano: 13-07-2017
Soboty 8, 15, 22 i 29 lipca to w Salonie popularno-naukowym Baylab firmy Bayer w Al. Jerozolimskich 158 czas wtajemniczania najmłodszych w fascynujące tajemnice układu odpornościowego. Tym razem warsztaty koncentrują się na alergii.Więcej

Wiosenne spotkanie z alpakami

dodano: 29-03-2017
Na czym polega alpakoterapia? Komu może pomóc kontakt z Alpaką? Dlaczego w Polsce ta dziedzina zyskuje coraz więcej miłośników? Na te i inne pytania odpowiedzi otrzymają uczestnicy spotkania „Alpakoterapia jako jedna z dziedzin animaloterapii”, która odbędzie się 12 kwietnia w ramach Wiosennych Spotkań Terapeutycznych, organizowanych w Szkole Podstawowej nr 138 z Oddziałami Integracyjnymi im. J.Horsta. Gościem specjalnym będzie Marta Pietrzykowska, jedna z prekursorek alpakoterapii w Polsce.
Więcej
Słowa kluczowe:

e-Edukacja to Relacja - nowe technologie w praktyce edukacyjnej

dodano: 09-03-2017
Technologie informacyjno-komunikacyjne zdominowały nasz świat. Czy nam się to podoba czy nie - nasze dzieci są głęboko zanurzone w cyfrowej rzeczywistości. Rodzi to wielki potencjał edukacyjny i rozwojowy, ale może też wiązać się z różnego rodzaju zagrożeniami. Nowe technologie nie są ze swej natury ani dobre ani złe - i mogą być wykorzystane zarówno w służbie ludzkości, jak i przeciwko niej. Wszystko zależy od intencji i kompetencji posługujących się nimi ludzi. W jaki sposób my dorośli możemy i powinniśmy działać, by wykorzystać cyfrowy potencjał na rzecz edukacji i rozwoju dzieci, jednocześnie unikając zagrożeń?
 
Fundacja EduTank zaprasza na Konferencję i Warsztaty "e-Edukacja to Relacja - nowe technologie w praktyce edukacyjnej". 24 marca 2017 w samym sercu Warszawy, w klimatycznej przestrzeni Domu Innowacji Społecznych "Marzyciele i Rzemieślnicy" przy ul. Brackiej 25, będzie można doświadczyć edukacji w zupełnie nowym, cyfrowym wymiarze.
 
Spotkanie będzie trwało od godziny 8:30 - 17:00 i dostarczy wielu wrażeń, mnóstwa inspiracji i wspaniałych relacji. Dedykowane jest dyrektorom placówek edukacyjnych, nauczycielom, rodzicom, samorządowcom, edukatorom i wszystkim głodnym nowej wiedzy w obszarze edukacji przyszłości.
 
W części plenarnej uczestnicy poznają szeroki "cyfrowy"  kontekst, w jakim obecnie znajdujemy się jako ludzkość oraz jego implikacje dla edukacji zarówno tej formalnej jak i pozaformalnej. Dowiedzą się, jak technologie wpływają na naszą zdolność do empatii, budowania relacji i zachowań prospołecznych oraz obejrzą otwarte lekcje z wykorzystaniem TIK, prowadzone przez uczniów szkoły podstawowej i technikum.
 
Wśród gości i prelegentów: Michał Boni - poseł do Parlamentu Europejskiego, w którym - między innymi - zajmuje się wyzwaniami związanymi z cyfryzacją i edukacją w tym obszarze, prof. Marlena Plebańska - jedna z prekursorek polskiej e-edukacji, specjalistka w zakresie zarządzania wiedzą, e-learningu, Design Thinking, Paulina Orbitowska-Fernandez - empatolożka, nauczycielka i dyrektorka w Polsko-Angielskiej Szkole Podstawowej Mentis, Jerzy Maduzia - dyrektor oraz Uczniowie Zespołu Szkół Numer 6 z Jastrzębia Zdroju, Agnieszka Olszewska - dyrektor oraz Nauczyciele i Uczniowie Polsko-Angielskiej Szkoły Podstawowej Edison z Warszawy.
 
Część warsztatowa podzielona będzie na dwa strumienie. Jeden dedykowany jest osobom odpowiedzialnym w placówkach edukacyjnych za wdrażanie technologii - będą to warsztaty składające się z pięciu etapów zdefiniowanych w metodzie Design Thinking, pozwalających na opracowanie prototypu strategii dla cyfrowej szkoły marzeń oraz jego przetestowanie przed rozpoczęciem wdrożenia. Drugi strumień to osiem e-EduStacji z najciekawszymi narzędziami i metodami cyfrowej edukacji, m.in. Klocki Osmo i Osmo Coding, Scottie Go! BeCreo, Robot OzoBot, Little Bits - pracownia w modelu STEAM, Lego Education - StoryStarter, iPady, Roboty : Sphero, OLLI E, BB-8.
 
Wszystkie szczegóły i rejestracja pod adresem: www.edukacjatorelacja.pl
 
Organizator: Fundacja EduTank - edutank.org.pl
 
Partnerzy: Akademia Vistula, Europoseł Michał Boni
 
Miejsce: Dom Innowacji Społecznych "Marzyciele i Rzemieślnicy”, ul. Bracka 25, Warszawa
e-Edukacja to Relacja - nowe technologie w praktyce edukacyjnej”
konferencja i warsztaty
24 marca 2017
 
 

Więcej
Słowa kluczowe:

Konkurs z Krainą Uważności

dodano: 06-03-2017
Kraina Uważności to seria książeczek o potędze UWAŻNOŚCI dostępnej każdemu, niezależnie od wieku. To lektura dla najmłodszych, jednak mogą z niej czerpać również starsi czytelnicy. Każda z książeczek dotyka obszarów istotnych dla dzieci, daje możliwość nowego spojrzenia na siebie oraz otaczający świat, jednocześnie oferując bardzo przydatne narzędzia, które uruchamiają się już podczas czytania. Kraina Uważności to praktyczne umiejętności podane dzieciom w zabawny i przyjazny sposób. Z okazji premiery dwóch najnowszych części serii, zapraszamy do udziału w konkursie, w którym na zwycięzców czeka 5 kompletów po 2 tytuły.
Więcej
Słowa kluczowe:

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.