e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • ”Egodziecka.pl to dla mnie źródło inspiracji. Portal poleca świetną literaturę fachową, którą ja z kolei polecam moim Klientom."

    Justyna Sawicka, www.bookafka.pl

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

„365 dni z kochanym maleństwem” - recenzja książki

dodano: 16-03-2018
Urlop macierzyński można wykorzystać na różne sposoby. Można nadrabiać zaległości w oglądaniu seriali, można wspinać się na wyżyny sztuki kulinarnej albo uczyć się języków obcych. Bez względu na to, którą drogą młoda mama zdecyduje się pójść, trzeba pamiętać o tym, że przede wszystkim powinien być to czas spędzony z dzieckiem. Tylko co można z takim maleństwem robić?
 
Dziecko na początku swojego życia je, śpi, je, śpi i tak w kółko. Rodzice karmią, zmieniają pieluchy i kołyszą do snu. Czasem czytają mu książki albo śpiewają kołysanki. Kiedy dziecko trochę podrośnie i zaczyna zwracać uwagę na otoczenie, rodzice chcą zacząć się z nim bawić. Często jednak brakuje im pomysłu na to, co mogliby z kilkumiesięcznym bobasem robić. Tu pomocna może okazać się książka „365 dni z kochanym maleństwem”. W niej znaleźć można pomysły na wiele, bardzo zróżnicowanych zabaw, które umilą czas spędzony z dzieckiem. Wszystkie te zabawy mają również walor edukacyjny i wspierają prawidłowy rozwój niemowlaka. A co autorki proponują młodym rodzicom? Można za pomocą zabawkowych telefonów rozmawiać z dzieckiem, można zrobić tort z piasku albo zorganizować pokaz teatru cieni. Inne, równie interesujące propozycje to na przykład zrobienie pociągu ze starych butelek, zorganizowanie domowej sesji fotograficznej albo przygotowanie własnej książki. Inspiracji jest naprawdę sporo. Można również bawić się i rozwijać jednocześnie niezbędne umiejętności. Na przykład przy okazji zabawy rozpoczynać naukę korzystania z toalety albo samodzielnego ubierania się. Zabawy adresowane są do dzieci w bardzo różnym wieku, więc książka przyda się zarówno rodzicom noworodka, jak i dwulatka. 
 
Podtytuł książki brzmi „Jak się bawić, rozwijać i poznawać świat?” i cała książka doskonale go realizuje. To świetny przewodnik, zarówno dla rodziców, którzy szukają pomysłów na zabawy z dziećmi, jak i dla tych, którzy w rodzicielstwie czują się zagubieni. Bo oprócz zbioru zabaw znaleźć można w tej książce również mnóstwo interesujących porad, które przydadzą się wszystkim młodym rodzicom. Ich autorzy dzielą się swoimi patentami na ułatwienie życia z dzieckiem. Stąd dowiedzieć można się nie tylko, jak usunąć ze ściany kredkę świecową, jak przygotować kąpiel, która może złagodzić przykre skutki ugryzień owadów. Tu znaleźć można także pomysły na prezenty dla świeżo upieczonych rodziców i sposoby na ukojenie bólu towarzyszącego ząbkowaniu. W „365 dniach z kochanym maleństwem” znaleźć można również pomysły na przechowywanie pamiątek z dzieciństwa, a nawet przepisy kulinarne i opis rozwoju dziecka w pierwszych dwóch latach życia! Można śmiało powiedzieć, że to taki podręcznik rodzicielstwa. Pełen ciepła, dający wsparcie i służący radą. Autorki nikogo nie oceniają, raczej pomagają rodzicom odnaleźć się w nowej sytuacji. Dla świeżo upieczonych rodziców będzie to prezent doskonały!
 
Magda Kwiatkowska-Gadzińska
Ocena 5
 
365 dni z kochanym maleństwem
Sheila Elisson, Susan Ferdinandi
tłumaczenie Joanna Andrzejewska
Buchmann, 2018
 
Opublikowane w: Ciekawe książki

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.