e-book egodziecka

Zaprenumeruj newsletter, a otrzymasz od nas bezpłatnie e-book pt. „Rozwój dziecka w pierwszym roku życia”

Zapisz się do newsletter'a
 
Reklama

Reklama

Reklama

Porada dnia

Czytam egodziecka.pl

  • "Informacje prezentowane w Egodziecka.pl są bardzo przystępnie przekazywane - polecamy portal rodzicom naszych pacjentów"

    LOBUS Pracownia Diagnozy i Terapii Dziecka, Gabinet Integracji Sensorycznej

Partnerzy

Informacja

Portal Egodziecka.pl zaprasza na praktyki i staże studentów i absolwentów psychologii i pedagogiki, chcących współtworzyć wartościowe miejsce w Internecie, przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku 0-10 lat. Szczegółowe informacje prześlemy zainteresowanym.
Prosimy o kontakt: kontakt@egodziecka.pl
Zapraszamy!

***   ***   ***
logo_polski_internet100_100

Po raz drugi startujemy w Konkursie Polski Internet!

Świadoma mama - lepszy poród - recenzja książki "Ciąża i poród bez obaw"

dodano: 21-03-2012
Przyj – oddychaj, przyj – oddychaj… - powtarzają nam w trakcie porodu położne, lekarze i całe otocznie. A my, niczym automaty:  przemy – oddychamy i przemy, i oddychamy. Aby szybciej pozbyć się bólu, wszechobecnego poczucia skrępowania, wstydu, niewiedzy i nieogarnięcia wszystkiego swoimi zmysłami…

Poród został pozbawiony magii, a kobieta pozbawiona możliwości przeżywania, celebrowania - jednego z najważniejszych momentów (nooo, trochę dłuższych momentów) w jej życiu. Odarte z możliwości namaszczenia tych chwil, odarte z intymności – często mamy niemiłe, wręcz traumatyczne wspomnienia z porodów.

Nierzadko słychać opinie – „jak krzyczy - wariatka”, „chce piłkę, lub rodzić kucając – zachciewa jej się ekstrawagancji”, „zadaje pytania – przewrażliwiona i przeszkadza”, „próbuje powiedzieć, co myśli lub czuje – wymądrza się”… A to przecież od miłej, ciepłej, pozytywnej atmosfery, panującej wokół rodzącej; od jej pozytywnego nastawienia; jej stanu emocjonalnego – zależy przebieg porodu!

Warto jest więc wiedzieć dużo, być przygotowaną na to, co nas czeka, znać swoje prawa i być gotową na pełne doznania wynikające z przyjścia na świat maleństwa. „Ciąża i poród bez obaw”, autorstwa Igi Czarnawskiej-Iliev właśnie takiej wiedzy przyszłym mamom dostarcza. Książka jest w super poręcznym formacie, bardzo dobrze się ją czyta, a język jest zrozumiały dla każdej mamy.  Dowiedzieć się można o wpływie psychiki na ciążę i przebieg narodzin maleństwa, zrozumieć, jaki wpływ mają poszczególne hormony, oraz jak łatwo sprawić, żeby poród stał się lepszym, przyjemniejszym, bardziej świadomym doznaniem.

Autorka skłania do „higieny mentalnej”, do wypełnienia swojego umysłu pięknymi, pozytywnymi myślami – do bycia w harmonii z samą sobą, do niesłuchania „cioć dobra rada”, ani „krwistych” opowieści porodowych znajomych, krewnych i kobiet, które mają już poród za sobą i zastrzegają, że nigdy więcej… Nauczmy się komunikować z otoczeniem, nabierzmy pewności siebie, przeczytajmy tę książkę i ruszajmy rodzić zdrowe, szczęśliwe dzieci.

Karolina Zakrzewska

Ciąża i poród bez obaw
Iga Czarnawska-Iliev
GWP
Opublikowane w: Ciekawe książki
Słowa kluczowe:

Dodaj komentarz

Ciekawe książki

Pracownie i gabinety

Gabinety i poradnie psychologiczne, ośrodki pomocy i centra rozwoju. Jeśli szukasz wsparcia, pomocy psychologa, pedagoga czy logopedy, sprawdź w naszej bazie, wybierając odpowiednie województwo.

Jeśli prowadzisz poradnię, gabinet psychologiczny lub w inny sposób wspierasz dzieci, rodziców, rodziny i chcesz zaistnieć w naszej bazie, napisz: kontakt@egodziecka.pl

UWAGA! Ten serwis używa plików cookies i podobnych technologii. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji o plikach cookies w dziale Polityka Prywatności.